Ofis: 0 312 437 60 62
Cep : 0 532 652 52 97

 • image04

  Dostça Yaklaşım

 • image05

  Yaratıcı

  Düşünceler

 • image06

  Size en uygun

  Çözümler

 • image07

  Benzersiz

  Özgün Tasarımlar

 • image08

  Bütçenize ve Evinize uygun

  Projeler

 • image09

  Siz Hayal Edin

  Yeter

 • image06

  FİKİRLERİNİZ

  Hayat Bulacak.


Sinema Keyfini Evinizde Yaşayın 20.12.2014

Yedinci sanat olan sinemayı sevmeyen ve sinema salonlarının konforunu beğenmeyen pek az insan vardır. Buna karşın sinemaya tutku derecesinde bağlı olanlar ise film izleme keyfini sadece sinema salonlarına hapsetmek yerine evlerinin rahatlığında film izlemek isterler. Peki sinema keyfini evde yaşamak mümkün mü?...

 

Son dönemlerin en moda akımlarının başında evlerde kurulan sinema salonları geliyor. Evin yapısına ve büyüklüğüne göre planlanan ve uygulanan sinema salonları, ev konforunda ailecek sinema keyfi yaşamak için ideal bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor...

 

Peki bir ev sinema salonu nasıl yapılabilir?..

 

Bunun için ilk yapmanız gereken şey, bir bütçe oluşturmak. Çünkü bu iş, verdiği zevk ve tatmin duygusu ile doğrudan bağlantılı olarak pek düşük bütçeli olmayacaktır. Ancak ayırdığınız bütçeyi fonksiyonel kullanmak yine sizin elinizde.

Bir sinema odası yapmak için gerekenlerin başında elbette ses sistemi gelmektedir. Ses sisteminin var olmadığı bir sinema odası hayal bile edilemez. Ses sistemi seçerken mümkün olan en kalitesini almanızda fayda vardır.

Eğer eviniz bir apartmanda ya da sesten rahatsız olabilecek insanların bulunduğu bir yerde is muhakkak bir de ses yalıtımı yaptırmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle sesin dışarı çıkmasını engellemiş olursunuz.

 

 

Evinizde sinema keyfi yaşarken televizyon mu yoksa projektör mü kullanmak istediğinize karar vermek ise atmanız gereken bir başka adım. Verdiğiniz karara göre de kaliteli bir ürün seçmelisiniz.

Elbette sinema salonunuzda kullanacağınız koltuklar da bir diğer önemli konu. Eğer gerçek bir sinema havası yaratmak istiyorsanız en ideal olanı tekli koltuklar kullanmak olacaktır. Ancak daha sıcak ve samimi bir atmosfer için kanepeleri de tercih edebilirsiniz. Hangisine karar verirseniz verin, şunu asla unutmayın: Koltuklar mutlaka rahat olmalı!

Ayırdığınız bütçeye uygun olan bir oynatıcı da almanız gerektiğini hatırlatalım. Bu bir DVD oynatıcı olabileceği gibi Bluray de olabilir. Karar sizin….

 

 

Sinema denildiğinde ilk akla gelenlerden biri de elbette perdelerdir. Sinema odanız için seçeceğiniz perdenin kesinlikle ışık geçirmez olduğundan emin olmanız gerekir.

Duvar rengini düşündüğümüzde ise kırmızı en makul seçenek olarak karşımızdadır. Eğer kırmızı hoşlandığınız bir renk değil ise açık olmamak kaydıyla başka renkler de düşünebilirsiniz.


İlgili Sayfalar
Şirketimizden Haberler
 • "Levent Bey Yeni bir ev alacak olsam yine sizinle çalışırım. Hayallerimin ötesinde bir iş çıkarttınız. Teşekkür Ederiz " Oğuz Dinçer

 • "Çalışmanızdan çok etkilendik. bize evimizi sevdirdiğiniz için teşekkür ederiz." Sinem

 • "Evin her köşesi kendi içinde ayrı bir konsept barındırıyor. Aylardır yaşadığım halde sanki evi yeni yaptırmış gibi heyecanlıyım, muhteşem" Zafer Şahin